Aydın’da Tarihi Değer Taşıyan Heykel Başına Operasyon

Aydın’ın Nazilli ilçesinde gerçekleştirilen kaçak kazı operasyonunda tarihi bir eser ele geçirildi. Yapılan operasyonda, tahmini olarak 2 bin yıl öncesine ait olduğu değerlendirilen bir heykel başı bulundu ve bu eserin ele geçirilmesiyle bir kişi gözaltına alındı. Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kestel Mahallesi Bördelik mevkisinde Ö.D’nin kendi arazisinde kaçak kazı yaptığı yönünde gelen ihbar üzerine […]

Aydın’da Tarihi Değer Taşıyan Heykel Başına Operasyon
Yazar : Tarih : Okunma : 16 views Yorum Yap

Aydın’ın Nazilli ilçesinde gerçekleştirilen kaçak kazı operasyonunda tarihi bir eser ele geçirildi. Yapılan operasyonda, tahmini olarak 2 bin yıl öncesine ait olduğu değerlendirilen bir heykel başı bulundu ve bu eserin ele geçirilmesiyle bir kişi gözaltına alındı. Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kestel Mahallesi Bördelik mevkisinde Ö.D’nin kendi arazisinde kaçak kazı yaptığı yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçti. Operasyon sonucunda Ö.D’nin suçüstü yakalandığı ve heykel başının bulunduğu belirtildi.

Ele geçirilen heykel başının, Aydın Arkeoloji Müzesi’ne gönderildiği ve uzmanlar tarafından yaklaşık 2 bin yıl öncesine ait olduğunun tespit edildiği ifade edildi.

magazin_editor (serkankirco@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın