Gönül Dağı Setinde Kadın Kadına Taciz Skandalı!

Gönül Dağı dizisinde yaşanan taciz skandalıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Davanın sonuçlanmasıyla birlikte yaşananlar da öğrenildi.

Gönül Dağı Setinde Kadın Kadına Taciz Skandalı!
Yazar : Tarih : Okunma : 22 views Yorum Yap

Gönül Dağı dizisinde yaşanan taciz skandalıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Davanın sonuçlanmasıyla birlikte yaşananlar da öğrenildi.

TRT1’de yayınlanan ve ilgiyle takip edilen Gönül Dağı dizisinde skandal bir olay yaşandığı ortaya çıktı. 2023 yılında mahkemeye taşındığı öğrenilen olayla ilgili mahkemeden kesin karar çıktı. Edinilen bilgilere göre taciz skandalı iki kadın arasında yaşandı.

Gönül Dağı’nda Kadından Kadına Taciz

31 Ağustos 2023 tarihinde yaşanan olayda sette çalışan makyaj şefi Kardelen Özbek’in saç asistanı Zeynep Çetinkaya’nın zorla dudağından öpmeye çalıştığı ve kendisini taciz ettiği belirtildi. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Zeytin Çetinkaya bu durumu yargıya taşıyarak suç duyurusunda bulundu. Sivrihisar Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Alınan karara göre Kardelen Özbek hakkında 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Ancak mahkeme hükmün açıklanmasını geriye bırakırken Özbek’in 5 yıl içinde aynı suçu işlemesi halinde cezanın infaz edileceği belirtildi.

Gönül Dağı Setinde Kadın Kadına Taciz Skandalı!

Tacize Uğrayan Zeynep Çetinkaya İşten Çıkarıldı

Tacize uğrayan Zeynep Çetinkaya’nın işten çıkarıldığını Sinema TV Sendikası avukatı Ceren Kalı duyurdu. Yazılı olarak yapılan açıklamada “Köprü Film’in yapımcılığını üstlendiği ‘Gönül Dağı’ isimli dizi film projesinde Saç Asistanı olarak çalışan meslektaşımız Zeynep Çetinkaya (21) aynı dizinin setinde Make UP Şefi olarak çalışan Kardelen Özbek tarafından cinsel tacize uğramış, yapım şirketi tarafından ise maruz kaldığı tacizi bildirmesine rağmen haksız olarak işten çıkartılmıştır. Sendika olarak takip ettiğimiz dava dosyasında çıkan kararda; Mahkeme Zeynep Çetinkaya’ya cinsel tacizde bulunan Kardelen Özbek’i suçlu bularak, cezalandırılmasına karar vermiştir. Zeynep Çetinkaya’nın Yanındayız” denildi.

Konuyla ilgili iki taraf da sessiz kalmayı tercih ederken yapım ekibinden ve diğer set çalışanlarından hiçbir açıklama yapılmadı. Sendikanın yaptığı açıklama ile olay doğrulandığı gibi gözler dizi oyuncularına ve yapım ekibine çevrildi.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazin_editor (serkankirco@gmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İlk yorumu siz yazın