UZMAN DOKTOR FUNDA TÜRKER, REJENERATİF TIP VE KÖK HÜCRE TEDAVİLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

İç hastalıkları uzmanı ve 25 yıllık deneyime sahip olan Uzman Doktor Funda Türker, Ankara’da kendi kliniğinde hizmet verirken, rejeneratif tıp ve kök hücre tedavileri üzerine değerli bilgiler paylaştı. Türker, rejeneratif tıp alanının kendini yenileyebilen hücrelerin tedavilerini içerdiğini ve kök hücre tedavilerinin bu alanda önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Bu tedavilerin Alzheimer, Parkinson gibi dejeneratif hastalıkların..

UZMAN DOKTOR FUNDA TÜRKER, REJENERATİF TIP VE KÖK HÜCRE TEDAVİLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 11 views Yorum Yap

İç hastalıkları uzmanı ve 25 yıllık deneyime sahip olan Uzman Doktor Funda Türker, Ankara’da kendi kliniğinde hizmet verirken, rejeneratif tıp ve kök hücre tedavileri üzerine değerli bilgiler paylaştı.

Türker, rejeneratif tıp alanının kendini yenileyebilen hücrelerin tedavilerini içerdiğini ve kök hücre tedavilerinin bu alanda önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Bu tedavilerin Alzheimer, Parkinson gibi dejeneratif hastalıkların yanı sıra romatizmal ve otoimmün hastalıklarda da etkili olduğunu belirtti.

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için genetik analizlerin, beslenme düzeninin ve düzenli egzersizin önemine dikkat çeken Türker, medikal estetik alanında da rejeneratif trendlerin ön planda olduğunu ifade etti. Kök hücre tedavilerinin cilt gençleştirme ve kolajen üretimini artırma gibi uygulamalarda kullanıldığını aktardı.

magazin_editor (serkankirco@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın